На початку розвитку МРТ передбачалося, що потреба в створенні МР-контрастних препаратів не виникне ніколи. Однак дослідні роботи в цій області йшли, і поступово стало очевидним, що точність діагностики багатьох процесів (пухлини, запалення, судинні мальформації) може бути істотно підвищена при використанні внутрішньовенного МРТ контрастного підсилення.
Переваги внутрішньовенного МРТ контрастного підсилення:
Дозволяє виявити ураження, які не візуалізуються при звичайному скануванні.
Дозволяє провести диференціальну діагностику патологічного процесу, тобто по тому, як накопичується контрастна речовина в патологічному вогнищі, можна розрізнити що це - запалення, пухлина та ін.
Дозволяє оцінити не тільки локалізацію процесу, а й його поширеність, ставлення до оточуючих органів (інвазія, здавлення).
Т2 ВИ, Т1 ВИ, Т1 ВИ з в/в контрастуванням
МРТ головного мозку. Гліобластома правої тім'яної частини.
Які речовини використовують для внутрішньовенного контрастування.
Основою для створення МР-контрастних препаратів став рідкоземельний метал гадоліній, який при внутрішньовенному введенні практично безпечний для людини (в т.ч. відсутня нефротоксичність). Побічні реакції виникають вкрай рідко (менш 0,01% випадків) і зазвичай мають легкий ступінь вираженості. При нирковій недостатності частота побічних ефектів не збільшується.
Як проходить МРТ контрастування і що відчуває пацієнт у цей час.
Для проведення внутрішньовенного МРТ контрастування, перед дослідженням медсестра поставить пацієнтові внутрішньовенний катетер в ліктьову вену. Перед скануванням або безпосередньо під час нього, через цей катетер буде вводитися контрастний препарат. Обсяг введеного контрастного препарату варіюється в залежності від маси тіла людини (від 1 до 20 мл).
Під час введення і після нього ніяких відчуттів не буде.
Необхідність проведення внутрішньовенного контрастування визначає ТІЛЬКИ лікар-рентгенолог!
Ціни на МРТ діагностику