Магнітно-резонансна томографія в Києві - на сьогоднішній день один з найбільш точних методів обстеження та діагностики захворювань.
Володіючи такими унікальними властивостями, як висока природна тканинна контрастність, неінвазивність, відсутність променевого навантаження на пацієнта і можливість отримання зображення в різних площинах, МРТ зайняла провідне місце в діагностиці патологічних процесів органів і систем і, в першу чергу, в обстеженні центральної нервової системи, суглобів, судин. Безпека магнітно-резонансного методу дозволяє при необхідності робити його хоч кожен день.
Протипоказання до проведення МРТ
Абсолютні:
- Наявність кардіостимулятора;
- Наявність ендопротезів і стабілізуючих систем з феромагнітних сплавів;
-Імпланти середнього вуха (незнімні слухові апарати);
- Стан після кліпування судин головного мозку;
- Наявність сторонніх металевих тіл (осколки, кулі).
Відносні:
- 1-й триместр вагітності;
- Наявність кліпс на судинах (крім внутрішньочерепних);
- Протези клапанів серця;
- Стернальні дротові шви;
- Наявність внутрішньосудинних стентів;
- Декомпенсовані соматичні стани;
- Клаустрофобія.
МРТ та діти, вагітність
Нешкідливість магнітно-резонансної томографії робить її «методом вибору» при обстеженні дітей, починаючи з народження. Але при обстеженні маленьких дітей, які не можуть спокійно лежати під час дослідження, може виникнути необхідність у проведенні обстеження під тимчасовим наркозом.
Вважається небажаним робити МРТ в перший триместр вагітності, так як в цей період йде закладка основних систем і органів. Те ж саме, до речі, відноситься і до УЗД. В подальшому ж, при гострій необхідності МРТ робити можна. Більш того, зараз за кордоном, повним ходом розвивається МРТ діагностика патології вагітності.
Як проводиться магнітно-резонансна томографія
- До кабінету, де буде проводитися магнітно-резонансна томографія, не можна брати будь-яку електронну апаратуру (мобільний телефон, ноутбук, планшет та ін.), а також платіжні пластикові картки (кредитки), так як магнітне поле томографа може вивести їх з ладу.
- Якщо буде проводитися внутрішньовенне контрастне посилення, то пацієнту в ліктьову вену поставлять внутрішньовенний катетер.
- Перед початком дослідження необхідно зняти всі металеві прикраси, одяг з пряжками, ґудзиками і іншими додатками з металу, і прибрати з кишень металеві речі, щоб не створювати артефактів на знімках.
- Пацієнт лягає на пересувний столик томографа. Зазвичай дослідження проводиться лежачи на спині.
- Іноді, щоб уникнути рухів або зберегти правильне положення пацієнта, та чи інша частина тіла фіксується за допомогою валиків і ременів.
-Під час дослідження, в кабінеті МРТ пацієнт може перебувати сам або з кимось із супроводжуючих. При будь-якої проблемі завжди можна зв'язатися з лікарем по двосторонньому зв'язку.
-Поки триває процедура, стіл томографа переміщатися не буде. Під час роботи апарат буде видавати незначний ритмічний шум (тріск, потьохкування). Спеціальні навушники зменшать шум.
- Процедура сканування не супроводжується жодними відчуттями.
- Вам в руку вкладуть гумову грушу, при стисненні якої з вами зв'яжеться наш медичний персонал.
- Під час дослідження за вами постійно спостерігає наш медичний персонал, повідомте, якщо Ви відчуєте незручності, якщо вам потрібна допомога.
N.B! Обсяг і методику проведення магнітно-резонансної томографії в Києві визначає тільки лікар-рентгенолог!
Як відомо діагноз ніколи не ґрунтується на одному методі дослідження, а тільки на їх сукупності. Тому бажано, щоб пацієнт приходив на обстеження із супровідною медичною документацією (амбулаторна карта, виписка, результати попередніх досліджень і т.д.).